ОБСЛУГОВУВАННЯ СИСТЕМИ PRINS

 

ШАНОВНИЙ КЛІЄНТ,

Дякуємо за вибір ГБО Prins для Вашого автомобіля. Ця автогазова система відповідає європейським стандартам безпеки та допомагає оберігати навколишнє середовище. Будь ласка, прочитайте важливі рекомендації перед початком експлуатації автомобіля з газобалонним обладнанням Prins VSI 2.0, VSI 2.0 DI, VSI 3.0 DI.

Обслуговування у вашій системі Prins

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Оскільки двигун автомобіля завжди прогрівається на бензині, слідкуйте за його достатнім рівнем. Це збереже паливний насос від виходу з ладу. Слідкуйте за термінами заправки, так як бензин може втратити свої властивості вже після 3 місяців зберігання.
 

Для забезпечення довготривалої експлуатації та оптимального функціонування автогазової системи Prins необхідно дотримуватися термінів встановленого технічного обслуговування (ТО).
 

При найменших ознаках запаху газу навколо свого автомобіля негайно закрийте вентиль на балоні, переключіть систему на бензин та зверніться на СТО, яка проводила монтаж ГБО на автомобіль.
 

Після установки автогазової системи Prins станція технічного обслуговування, яка виконала монтаж, повинна видати Вам сервісну книжку, яка містить всю інформацію про Вашу машину та Вашу систему Prins. Гарантійний термін починається з дня монтажу системи на автомобіль. Як правило, транспортні засоби, що переобладнані для роботи на газовому паливі, можуть зберігатись на підземних паркінгах. Але на паркінгах, де відсутня примусова вентиляція, для таких автомобілів можуть існувати обмеження. Дотримуйтесь, будь ласка, встановлених правил.

 

ГАЗОВЕ ПАЛИВО - ПРОПАН-БУТАН

Пропан-бутан (зріджений нафтовий газ) - це чисте, універсальне і безпечне паливо. Застосовується в автомобілях як паливо без шкідливих домішок, таких як бензол або свинець. У відмінності від бензину чи дизельного палива пропан-бутан значно менше впливає на екологію та не має запаху. Для полегшення виявлення витоків, до складу пропан-бутану додається спеціальний одорант (ароматизатор).

ГАЗОБАЛОННЕ ОБЛАДНАННЯ PRINS

Компоненти газової системи Prins спроектовані і виготовлені так, щоб підходити до будь-яких двигунів. Критерії, за якими газовий блок керування розраховує суміш і час впорскування газу, грунтуються на інформації, отриманій від бензинових форсунок під час їзди на газі.
Бензиновий блок керування буде продовжувати перевіряти інформацію штатної системи і надавати дані для розрахунку потрібної кількості газу, який буде подаватися при кожному циклі роботи двигуна.
Завдяки використанню надсучасних технологій та повній інтеграції газобалонного обладнання з штатною автомобільною системою, після переобладнання Ви майже не відчуєте різницю при експлуатації автомобіля на бензиновому чи газовому паливі.

 

* Схема є загальною і може відрізнятись від фактично встановленої системи

1. Балон

Балон
Балон для газу, як правило, встановлюється на місце запасного колеса. Балон використовується для зберігання газу в рідкому стані, а з міркувань безпеки об’єм зберігання становить 80% від фактичного об’єму балону.

Мультиклапан
Мультиклапан використовується для подачі газу з балону до редуктора, а також для контролю заправки автомобіля газом і не допускає заповнення балона більш ніж на 80% об’єму, оснащений 5-ма клапанами безпеки.

Заправний пристрій
Заправний пристрій призначений для наповнення балону газом. Встановлюється на кронштейні під заднім бампером, врізається в бампер або поряд з бензиновою заправною горловиною.

Електромагнітні клапани
Для безпечної експлуатації в автогазовій системі є два електромагнітні клапани, що перекривають газові магістралі при роботі двигуна на бензині, вимкненому запалюванні або у випадку помилок роботи автогазової системи. 

2. Електронний блок керування

Електронний блок керування зчитує електронні параметри бензинового блоку керування двигуном, аналізує, вносить корективи і використовує їх для керування газовою системою.

3. Перемикач бензин / газ

Перемикач бензин/газ служить для перемикання роботи двигуна з бензину на газ і навпаки. Перемикач також відображає режим роботи двигуна, рівень та резервний залишок газу.

4. Редуктор-випарник

Редуктор-випарник
Редуктор-випарник випаровує рідкий газ, що зберігається в балоні, а також регулює тиск газу.

Датчик температури
Датчик температури вимірює температуру охолоджувальної рідини в редукторі і в потрібний момент, по параметру температури, вмикається газовий режим.

5. Фільтр парової фази

Фільтрує сторонні домішки газу в паровій фазі. Встановлюється у магістралі між редуктором та форсунками.

6. Форсуночна рейка

Газові форсунки здійснюють впорскування газу у впускний колектор. Кількість форсунок відповідає кількості циліндрів двигуна.

Загальна інформація

ЕКСПЛУАТАЦІЯ АВТОМОБІЛЯ З ГБО

ПОЧАТОК РОБОТИ
Двигун автомобіля завжди запускається та прогрівається на бензині. В залежності від встановлених параметрів температури двигуна та після перевірки системи, блок керування автоматично переводить двигун на газове паливо. 

Перемикач вибору палива
Перемикач видів палива має два режими:
1. Режим роботи на бензині: системний індикатор (логотип Prins) не підсвічується.
2. Режим роботи на газовому паливі: світлодіодний індикатор системи (логотип Prins) підсвічується.

Інтенсивність підсвічування індикації рівня палива залежить від зовнішнього освітлення, яке вимірюється спеціальним датчиком.

Перемикання режимів роботи

Під час руху Ви завжди можете перемикати режими роботи двигуна простим натисканням на перемикач бензин/газ.

Після натискання кнопки розпочнеться перемикання паливних режимів. 

Система переходить на газ: світлодіодний індикатор режиму роботи блимає. Коли перемикання системи закінчиться, світлодіодний індикатор буде постійно світитися. Також буде світитися індикатор рівня газового палива в балоні.

Система переходить на бензин: світлодіодний індикатор рівня газового палива згасне. Також вимкнеться світлодіодний індикатор режиму роботи на газовому паливі. Система перейде на подачу бензину. 

ВИТРАТА ПАЛИВА

Пропан-бутан має меншу енергетичну цінність на одиницю об’єму, ніж бензин. Тому витрата палива при використанні пропан-бутану становитиме приблизно на 15-25% вище (залежно від співвідношення пропану до бутану), ніж витрата на бензині.

Системи зрідженого газу для двигунів з безпосереднім впорскуванням
Якщо двигун Вашого автомобіля має систему прямого впорскування палива, то крім газу під час руху буде відбуватись також і витрата бензинового палива. Саме тому потрібно постійно слідкувати за рівнем бензину. 

АСПЕКТИ БЕЗПЕКИ

Розбирання деталей / системи
Не намагайтеся ні за яких обставин відключати або розбирати компоненти автогазової системи. Система знаходиться під тиском і містить рідкий газ, який при попаданні на шкіру може викликати значні опіки. Все обслуговування системи повинно проводитись кваліфікованим персоналом на авторизованій СТО.

Витік газу
Якщо Ви відчули запах газу, негайно перекрийте вентиль на мультиклапані, переключіть систему на бензин і негайно зверніться на СТО, яка встановила систему Prins.

Вогонь
У разі пожежі залиште транспортний засіб і відійдіть якомога далі. Балон для зрідженого газу обладнаний запобіжним клапаном, який дозволяє скинути надлишковий тиск у атмосферу, щоб запобігти вибуху балона. У випадках будь-яких аварій завжди повідомляйте екстрені служби про те, що у Вашому автомобілі встановлено автогазову систему.

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

При експлуатації автомобіля з ГБО своєчасний догляд за ним є навіть більш важливим, ніж при роботі на бензиновому паливі. Оскільки технічні характеристики пропан-бутану відрізняються від характеристик бензину. Незначні проблеми з двигунами та штатними системами, які проявляються при роботі на бензині, можуть призвести до серйозних проблем при використанні газового палива.

Дотримуйтесь інструкцій з технічного обслуговування, щоб використовувати ГБО без проблем.

  • Всі роботи, які обов’язково треба проводити під час технічного обслуговування (ТО) автогазової системи Prins, вказані на сторінках Вашої друкованої версії сервісної книжки «Технічне обслуговування».
  • Загальне обслуговування систем автомобіля, таких як свічок запалювання, високовольтних кабелів, системи запалювання, регулювання клапанів та ін. повинно виконуватися відповідно до інструкцій виробника/імпортера автомобіля.
  • Підтвердження технічного обслуговування відповідно до інструкцій виробника/імпортера є обов’язковим (повністю заповнена друкована версія сервісної книжки).
  • Технічне обслуговування повинно здійснюватися авторизованим СТО, уповноваженим Prins.
  • Регулювання та ремонт автогазової системи Prins може здійснюватися тільки авторизованим СТО, уповноваженим Prins. 


Ми рекомендуємо проводити технічне обслуговування системи VSI в авторизованому центрі Prins кожні 25 000 км пробігу або кожні два роки. Нижче наведені пункти, включені в перевірку технічного обслуговування:

 

ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ

Якщо Ваш автомобіль не працює на газовому паливі, дотримуйтесь наступного контрольного списку:

  • переконайтеся в наявності газового палива у балоні;
  • перевірте наявність бензину для можливості запуску на бензині;
  • перевірте стан запобіжників газобалонної та штатної систем.


Ніколи не використовуйте запобіжники більшого номіналу. Це може призвести до пошкодження системи. Якщо Ви самі не можете вирішити проблему, зверніться на авторизовану автогазову СТО. Не виконуйте самостійно ремонт чи обслуговування системи без залучення кваліфікованих працівників авторизованої СТО. У випадку самостійного втручання, гарантія на автогазову систему Prins буде анульована.

 

ЗАГАЛЬНІ ІНСТРУКЦІЇ

Утилізація
Для демонтажу газової системи або її компонентів, будь ласка, зв’яжіться з вашим установником, який демонтує і утилізує систему або її компоненти відповідно до вимог чинного законодавства у вашій країні.

Екстремальні температури
Екстремальні температури та склад палива можуть впливати на роботу автогазової системи.

Якість газового палива
Посилаючись на стандарт EN 589 Національної Директиви держав Європейського Союзу, склад палива, яке продається в різні пори року, розділений на класи, повинен відповідати мінімальним вимогам цієї Директиви.

ПІСЛЯГАРАНТІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

У постгарантійний період рекомендується проводити повний комплекс технічного обслуговування, ідентичний тому, який проводиться в гарантійний період. У разі відсутності скарг на роботу газової системи, можна проводити мінімальний комплекс ТО, який буде включати: перевірку герметичності, комп'ютерне регулювання, заміну фільтрів рідкої та парової фази.